گواهینامه‌های حوزه سلامت الکترونیک: 

عطف به تفاهم‌نامه منعقده فی‌مابین مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات (وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی) و آزمایشگاه امنیت و کیفیت نرم‌افزار ایریانا، این آزمایشگاه به عنوان یکی از مجریان آزمون‌های سامانه‌های اطلاعاتی حوزه سلامت الکترونیک، مشغول به ارائه خدمت می‌باشد.

اطلاعات تکمیلی:

  • فهرست آزمایشگاههای مرجع ارزیابی و آزمون‌های نرم‌افزاری مورد تائید مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت را می‌توانید از طریق  این لینک  مشاهده و استعلام فرمائید.
  • لینک دسترسی مستقیم به وب سایت مرجع:  اداره تنظیم مقررات، استانداردها و صدور پروانه : زیرمجموعه مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت.
  • ابلاغیه‌های مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزرات بهداشت، جهت اطلاع و استفاده متقاضیان محترم، رسماً از طریق  این لینک  اعلام و اطلاع‌رسانی می‌گردد.
  • جهت تست سپاس (سامانه پرونده الکترونیک سلامت) و آزمون‌ تبادل اطلاعات در تطابق با استانداردهای بستر دیتاس و همچنین ارزیابی عملکردی سامانه‌های اطلاعات بیمارستانی (HIS)، اطلاعات فنی و راهنماهای ذیربط از طریق   این لینک  قابل دریافت است.
  • جهت ورود به درگاه معرفی فرآیندهای دریافت مجوز، از  این لینک  استفاده نمائید.
  • جهت دریافت مجموعه فرمهای تعهدی و مدارک ذیربط، کلیک فرمائید.

خدمات آزمایشگاه نرم‌افزار ایریانا:

جهت درخواست هرگونه خدمات در زمینه ارزیابی و آزمون‌های تخصصی سامانه‌های حوزه سلامت الکترونیک، ضروری است که ابتدا نسبت به دریافت، تکمیل و ارسال فرم ذیربط از طریق لینک ذیل اقدام فرمائید:

دانلود فرم درخواست ارزیابی و آزمون‌های تخصصی سامانه‌های حوزه سلامت الکترونیک

لطفا پس از تکمیل، فرم مربوطه را با آدرس: ehealth@irianalab.ir ارسال فرمائید.

متعاقباً شرایط فنی و پیشنهاد زمانی و ریالی آزمون‌های مورد درخواست، به استحضار متقاضی محترم، رسانده خواهد شد.


  • جهت دریافت دستورالعمل ارزیابی و آزمون عملکردی سامانه‌های مدیریت بیمارستانی (HIS) کلیک فرمائید (مستند نسخه 2.0).

  • جهت دریافت دستورالعمل اخذ/تمدید گواهینامه مطابقت با استانداردهای فنی تبادل اطلاعات با پرونده الکترونیکی سلامت (دیتاس) کلیک نمائید (مستند نسخه 15.0).
  • جهت دریافت جدول تعرفه آزمون سپاس کلیک نمائید.

اتصال به سرویس‌ها (API) نسخه الکترونیک سازمان تامین اجتماعی: 

  • جهت دریافت دستورالعمل اتصال به سرویس‌های نسخه الکترونیک سازمان تامین اجتماعی (مستند نسخه 6.0) کلیک نمائید.  

سازمان بیمه سلامت ایرانیان

در خصوص ارزیابی، آزمون‌ و صحت‌سنجی سامانه‌های نرم‌افزاری و ابزارهای الکترونیکی جایگزین دفترچه درمانی «سازمان بیمه سلامت ایرانیان»، مراتب از طریق تیم مستقر در محل و تحت نظارت مستقیم آن سازمان صورت می‌پذیرد و لذا متقاضیان محترم می‌بایست مستقیماً با آن نهاد، تماس حاصل فرمایند.

/https://eservices.ihio.gov.ir/erx